Czas czytania: < 1 minuty.

Krzewuszka Red Prince – Opis

Spis treści

Wajgela Czerwony Książę to jedna z najłatwiejszych i najlepiej udających się odmian, w  warunkach polskiego klimatu. Jest mrozoodporna, rośnie doskonale we wszystkich regionach kraju. Niewielka, dorastająca do półtora metra krzewuszka Red Prince nadaje się zarówno do uprawy w gruncie, jak i pojemnikach na tarasie, czy balkonie. W takim wypadku jednak należy jej zapewnić nieprzemarzające donice lub zabezpieczyć bryłę korzeniową przed nadejściem mrozów. 

weigela-krzewuszka

Jak wygląda wajgela Red Prince

Krzew o zwartym pokroju dorastający do półtora metra po kilku latach uprawy – oto krzewuszka cudowna, odmiany Red Prince. Lekko przewieszające się pędy pokryte są dużymi, ciemnozielonymi liśćmi  o piłkowanych brzegach. W maju i czerwcu roślina pokrywa się masą dzwonkowatych kwiatów w kolorze intensywnej czerwieni. To jedna  z najdłużej kwitnących odmian – czerwonymi  dzwonkami można się cieszyć aż do września, ponieważ po przekwitnięciu, Red Prince ponownie zakwita w sierpniu. 

Warunki uprawy wajgeli Red Prince

Krzewuszka Red Prince jest jedną z najbardziej mrozoodpornych. Doskonale znosi polskie zimy, jednak młode krzewy warto okrywać po nadejściu pierwszych, ustabilizowanych wiosennych przymrozków. Wajgela lubi stanowisko słoneczne i na nim kwitnie najbardziej obficie. Toleruje też półcień. Wymaga podłoża przepuszczalnego, żyznego, stale wilgotnego. Raz na kilka lat warto wykonać wiosenne cięcie prześwietlające, które zagęści pokrój krzewu i sprawi, że będzie on kwitł bardziej obficie. 

Przewiń do góry