Krzewuszka Nana Variegata – Opis

Spis treści

Odmiana, jak sama nazwa wskazuje mała, o liściach w kolorach zieleni i bieli. Krzewuszka Nana Variegata dorasta do półtora metra wysokości i tyle samo szerokości. Dzięki niewielkim rozmiarom nadaje się do ozdabiania nawet niewielkich ogrodów, a także uprawy w pojemnikach, na tarasach, czy nawet dużych balkonach. Warunkiem koniecznym jest zapewnienie jej nieprzemarzających donic, lub ich staranne okrywanie na zimę. 

krzewuszka-variegata

Jak wygląda wajgela odmiany Nana Variegata

Krzewuszka cudowna odmiany Nana Variegata to krzew o zwartym pokroju i wyprostowanych pędach. ZImą mogą one przemarzać na końcach, ale wiosną odradzają się nadając roślinie ładny kształt. Ozdobą przez cały sezon wegetacji są duże zielone liście, których brzegi przebarwione są na biało. Późną wiosną, w maju i czerwcu, wajgela Nana Variegata obsypuje się morzem trąbkowatych kwiatów w barwie stonowanego różu z ciemniejszym środkiem. 

Krzewuszka Nan Variegata – warunki uprawy

Wajgela Nana Variegata, jak wszystkie odmiany jest odporna na niesprzyjające warunki uprawy, a także na choroby i szkodniki. Jednak w złych okolicznościach jej liście mogą stać się całkowicie zielone, a krzew nie będzie kwitł, lub zakwitnie słabo. Wajgela najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, w żyznym przepuszczalnym i bogatym w próchnicę podłożu. Wymaga stałej umiarkowanej wilgotności gleby, a w okresie wegetacji zasilania nawozami organicznymi podawanymi z wodą do podlewania, raz na dwa tygodnie. Młode rośliny warto okrywać na zimę. 

Scroll to Top
Scroll to Top