Krzewuszka aleksandra – Opis
Krzewuszka cudowna odmiany Aleksandra dzięki umiarkowanej wysokości nadaje się nawet do niewielkich ogrodów. Dorasta do półtora metra wysokości i ma dość luźny pokrój. W przypadku tej odmiany zalecane jest delikatne cięcie formujące, które zagęści pokrój krzewu. Choć i prowadzona naturalnie wajgela Aleksandra będzie niewątpliwą ozdobą. Bordowe liście i intensywnie różowe, trąbkowate kwiaty przyciągają wzrok z daleka.
Kwitnienie Aleksandra
Jak wszystkie odmiany krzewuszki, również Aleksandra obsypuje się kwiatami późną wiosną. Maj i czerwic to czas, w którym na tle bordowych liści, uważanych za najpiękniej wybarwione ze wszystkich odmian wajgeli, pojawiają się ciemnoróżowe, stosunkowo niewielkie, jak na ten gatunek, kwiaty. Po przekwitnięciu warto jest roślinę przyciąć, żeby nie męczyć jen zawiązywaniem nasion. Taki zabieg zagęszcza pokrój krzewu i pozwala na obfite kwitnienie w kolejnym sezonie.
Krzewuszka Aleksandra Uprawa
Wajgela Aleksandra wymaga ziemi próchnicznej, dość żyznej, o stałej, umiarkowanej wilgotności. Da sobie radę też na glebach słabszych, pod warunkiem dostarczania jej wystarczającej ilości wody. Lubi stanowisko słoneczne, choć toleruje również półcień, ale przy niedostatku światła kwitnie słabiej, a liście mogą się nie wybarwiać na odcienie tak głębokie, jak u roślin rosnących w jasnych miejscach. Nie wymaga cięcia, choć jest ono zalecane dla zagęszczenia pokroju.
Pisarz, biolog, człowiek wielu talentów. Ukończył politologię na Uniwersytecie Lubelskim, dodatkowo -hobbystycznie- studiuje biologię. Pasjonat owadów, ptaków, wszelkiej fauny. Nie pogardzi także pięknem flory! Choć pochodzi z dużego miasta, mówi o sobie “człowiek polskiej wsi”. Kontakt: [email protected]
Nigdy nie słyszałem o odmianie Aleksandra!
Piękne krzewy, na pewno posadzę.
Ciekawe, czy dobrze się przyjmuje w cieniu?
Comments are closed.