Krzewuszka bristol ruby – Opis

Spis treści

Ciemnoczerwone z zewnątrz i intensywnie różowe wewnątrz, duże kwiaty wajgeli Bristol Ruby, z daleka przyciągają wzrok. W maju i czerwcu stanowią kontrast z ciemnozielonymi, piłkowanymi liśćmi. Ta odmiana wajgeli rośnie szybko, osiągając po kilku latach wysokość ok. 3 metrów, przy podobnej szerokości. Sadząc krzewuszkę Bristol Ruby trzeba zadbać o to, żeby miała wystarczająco dużo miejsca do wzrostu. 

krzewuszka bristol ruby

Bristol Ruby –  jak wygląda ta odmiana krzewuszki

Dorastająca do 3 metrów wysokości i niemal tyle samo szerokości wajgela Bristol Ruby, należy do najbardziej okazałych kultywarów. Krzew ma wyprostowany pokrój i od wczesnej wiosny do późnej jesieni pokryty jest dużymi, ciemnozielonymi, piłkowanymi liśćmi. W maju na ich tle pojawiają się powiązane  wiechowate kwiatostany, ciemnoróżowo – czerwone, duże, dzwonkowate kwiaty, które pozostają na roślinie do końca czerwca. Nadaje się do tworzenia lekko formowanych żywopłotów, uprawy jako soliter lub tła dla kompozycji. 

Wajgela Bristol Ruby – warunki uprawy

Jak wszystkie krzewuszki, wajgela Bristol Ruby jest mało wymagająca. Wystarcza jej jasne, najlepiej słoneczne stanowisko i żyzna, przepuszczalna ziemia i stałej, umiarkowanej wilgotności. Krzewuszka ceni sobie też zasilanie nawozami, najlepiej organicznymi i podawanymi z wodą do podlewania. Bristol Ruby jest wyjątkowo odporna na choroby i szkodniki, stanowi więc wdzięczny obiekt uprawy, nawet dla rozpoczynających przygodę  z ogrodnictwem. 

Scroll to Top
Scroll to Top