Dlaczego niecierpki są lepszym wyborem dla Twojego ogrodu

Spis treści

Nadeszła wiosna, a to oznacza, że czas zacząć myśleć o tym, jakie kwiaty posadzić w swoim ogrodzie. Jeśli macie problem z wyborem między niecierpkami a oleandrami, pozwólcie, że przekonamy Was, że to właśnie niecierpki są lepszym wyborem. Oto kilka powodów, dala których uważamy, że niecierpki lepiej nadają się do ogrodu niż oleandry.

Niecierpek różowy

Niecierpki są mało wymagające.

Oleandry są notorycznie trudne w pielęgnacji; wymagają dużo wody i nawozów oraz są podatne na choroby. Z kolei niecierpki są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji; nie wymagają tak dużo wody ani nawozów i są stosunkowo odporne na choroby. Jeśli szukasz kwiatów niewymagających dużych nakładów na pielęgnację, niecierpki są najlepszym rozwiązaniem.

Niecierpki występują w szerszej gamie kolorów

Oleandry występują tylko w dwóch kolorach – białym i różowym – co po pewnym czasie może się znudzić. Z drugiej strony, niecierpki występują w szerokiej gamie kolorów, w tym czerwonym, fioletowym, pomarańczowym i żółtym. Jeśli chcesz mieć kwiat, który doda trochę wizualnego zainteresowania do twojego ogrodu, niecierpki są najlepszym rozwiązaniem.

Niecierpki są roślinami jednorocznymi, oleandry są bylinami.

Oznacza to, że niecierpki utrzymują się tylko przez jeden sezon wegetacyjny; pod koniec sezonu trzeba je przesadzić, jeśli chce się je mieć w ogrodzie ponownie w przyszłym roku. Oleandry natomiast utrzymują się przez wiele lat, a gdy już się zadomowią, będą powracać rok po roku przy minimalnym wysiłku z Twojej strony. 

Jeśli szukasz długotrwałych kwiatów, oleandry są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak szukasz tańszej opcji – ponieważ nie będziesz musiał przesadzać niecierpków co roku – niecierpki są najlepszym rozwiązaniem.

oleander czerwony
Jeśli chodzi o to, niecierpka są lepszym wyborem do ogrodu niż oleandry. Są łatwe w utrzymaniu, mają szeroką gamę kolorów i są roślinami jednorocznymi, co oznacza, że w dłuższej perspektywie są tańsze. Na co więc czekasz? Wybierz się do swojej szkółki i zaopatrz się w niecierpki już dziś!
Scroll to Top
Scroll to Top