Artykuł sponsorowany

Mały ogród z dużą ilością drzewek i krzewów – jaki sprzęt ogrodniczy wybrać?

Spis treści

Z uwagi na swoją różnorodność, każdy ogród potrzebuje do pielęgnacji innego sprzętu. Nikt z nas nie chciałby, aby plac wokół jego domu wyglądał identycznie jak u sąsiada. Nie ma się więc czemu dziwić – mniejsze ogrody wcale nie wymagają mniejszych nakładów pracy, a wszystko zależy od specyfiki ich terenu oraz stopnia zagęszczenia posadzonych roślin. Dlatego też, poniższy wpis ma na celu pomoc w doborze sprzętu dla małych rozmiarów ogrodów, przy jednocześnie dużej ilości przeszkód w postaci drzewek i krzewów. Zapraszamy!

Kosiarka w małym ogrodzie – spalinowa czy elektryczna?

Mówi się, że kosiarka to najważniejszy i najlepszy sprzęt ogrodniczy. Jest to oczywiście prawda, jednak nieodpowiednio dobrana nijak nie będzie w stanie pomóc, a może nawet wszystko utrudniać. Dobór tej maszyny z pewnością zależy od wielkości ogrodu, czy też rozmieszczenia na nim roślin i drzew. Tutaj kluczowym aspektem okaże się sam zasięg, który w zależności od stosowanego napędu może się od siebie nieco różnić. Dysponując małym ogrodem, nie ma raczej potrzeby nabywania kosiarki spalinowej. Choć modele te nie mają żadnych ograniczeń dotyczących odległości, to są od swoich konkurentów znacznie większe i ciężej się nimi operuje.

Dlatego też, do mniejszych powierzchni zaleca się zakup kosiarki elektrycznej bądź akumulatorowej. Doskonałym rozwiązaniem dla osób nieprzepadających za tą czynnością jest natomiast zakup robota koszącego.

Koszenie między przeszkodami – jak sobie z tym poradzić?

Nie da się ukryć, że żadna kosiarka nie będzie w stanie przystrzyc murawy pomiędzy gęsto rosnącymi krzewami oraz pod ogrodzeniem, nawet te najbardziej zwrotne. Oczywiście, ręczne podcinanie trawy w tym obrębie byłoby bardzo czasochłonne i męczące. Istnieją jednak sprzęty doskonale radzące sobie w takich sytuacjach – podkaszarki spalinowe.

Takie urządzenia, dzięki swojej lekkości oraz ostrzom w postaci żyłki, podetną każdą trawę zlokalizowaną w nawet najciaśniejszych miejscach. Ich siła nie jest natomiast tak duża, aby zrobić krzywdę drzewkom i krzewom. Podkaszarki wybaczają błędy, a operowanie nimi jest niezwykle proste i przyjemne. Występują w różnych wersjach napędowych, choć w tym przypadku to właśnie opcja spalinowa okaże się najbardziej rozsądną inwestycją.

Podcinanie krzewów – niezbędna czynność w gęstym ogrodzie

Gęsto porośnięty ogród, nawet pomimo małych rozmiarów może wymagać sporej ilości pracy. Wszystkie drzewka, krzewy i rośliny należy odpowiednio pielęgnować, aby ich rozrost przebiegał zdrowo i w pełni estetycznie. Warto w swoim garażu posiadać więc odpowiednie przyrządy, przy użyciu których przytniemy, ale i posprzątamy wszystkie rodzaje krzewów znajdujących się na naszym terenie. Pierwszą rzeczą jest oczywiście pilarka łańcuchowa. Oprócz niej, w garażu powinien znaleźć się również sekator i elektryczne nożyce. W celu posprzątania gałęzi zawsze warto zaopatrzyć się z rozdrabniacz, który w mgnieniu oka zamieni zgromadzoną ich warstwę na wióry. Te z kolei można oddać bądź wykorzystać jako np. rozpałka do grilla.

Polecamy również:

Scroll to Top
Scroll to Top