Artykuł sponsorowany

Jak wybrać zraszacze do dużego ogrodu?

Spis treści

Jak wybrać zraszacze do dużego ogrodu? Posiadacze dużych domów wraz z rozległymi ogrodami każdego roku stają przed dużym wyzwaniem. Jak prawidłowo zadbać o wszelkie rośliny, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu? Jakie rozwiązanie będzie zarówno wygodne, jak i skuteczne? Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak dobrać zraszacze do dużego ogrodu! 

  1. Czym charakteryzują się wysokiej jakości zraszacze ogrodowe?
  2. Jaki strumień wody będzie odpowiedni do dużego ogrodu?
  3. Czy zraszacze ręczne sprawdzą się na większej powierzchni?
  4. Jak działają zraszacze rain bird? Kiedy warto je stosować? 

Jak wybrać zraszacze do dużego ogrodu? To obowiązek każdego właściciela dużego ogrodu — prawidłowe zadbanie o trawnik oraz pozostałe rośliny. Można robić to ręcznie, ale w przypadku ogrodów o dużej powierzchni jest to czasochłonne oraz bardzo pracochłonne. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne zraszacze wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju sprzętu nie ma konieczności martwienia się o rośliny. W przypadku modeli automatycznych można z powodzeniem przekazać pielęgnacje ogrodu w ręce systemu. 

Czym charakteryzują się wysokiej jakości zraszacze ogrodowe?

Jak wybrać zraszacze do dużego ogrodu? Przede wszystkim musi być dopasowany do potrzeb danego ogrodu. Dzięki temu będzie skuteczny. Obecnie na rynku dostępne są zraszacze ręczne, statyczne oraz obrotowe. W zależności od obszaru, jaki mają podlać, inny model będzie odpowiedni. W przypadku małych lub bardzo zróżnicowanych ogrodów doskonale sprawdzi się zraszacz ręczny. 

Jaki strumień wody będzie odpowiedni do dużego ogrodu?

Zraszacz obrotowy to często wybierana opcja w przypadku ogrodów o dużej powierzchni. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne oraz skuteczne. Zraszacze obrotowe są bardziej wydajne niż modele statyczne. Zwłaszcza w przypadku płaskich, lecz rozłożystych terenów. 

Duże ogrody o regularnym kształcie, np. prostokąta lub kwadratu wymagają zraszaczy wahadłowych. Zwłaszcza w przypadku długich, lecz wąskich terenów. Warto jednak upewnić się, czy urządzenia można łączyć.

W przypadku ogrodów o nieregularnym kształcie zaleca się wybór zraszaczy statycznych lub wielofunkcyjnych. W pierwszym przypadku regularny stożek wody pozwala na nawodnienie konkretnej powierzchni, natomiast druga opcja pozwala na większą elastyczność.

Niemniej jednak najbardziej uniwersalne zraszacze przeznaczone do dużych ogrodów to modele turbinowe. Dzięki nim można wygodnie podlewać koliste powierzchnie ze zróżnicowanej średnicy, nawet do kilkunastu metrów. Jedno urządzenie jest w stanie podlać nawet do 500 metrów kwadratowych terenu.

Czy zraszacze ręczne sprawdzą się na większej powierzchni?

Zraszacze wynurzalne czy ręczne? Obecnie spotkać można szereg bardzo zróżnicowanych urządzeń, dzięki którym każdy ogród może wyglądać świeżo i efektownie. Niemniej jednak modele ręczne są najmniej skuteczne. Pozwalają na precyzyjne podlanie roślin, lecz przy ogrodach o dużej powierzchni nie usprawniają pracy w odpowiednim stopniu. 

Zraszacze ręczne mogą stanowić uzupełnienie modeli innego typu. Świetnie sprawdzą się doraźnie lub punktowo, lecz w dużych ogrodach z zasady nie są zalecane.

Jak działają zraszacze rain bird? Kiedy warto je stosować? 

Dużą skutecznością i wygodą cechują się zraszacze typu rain bird. To opatentowany system, dzięki któremu możliwe jest równomierne nawodnienie w całym promieniu, także przy samej głowicy. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem zraszacza typu rain bird, poznaj jego zalety i zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://www.podlane.pl/zraszacze-rain-bird-cat-651

Polecamy również:

Scroll to Top
Scroll to Top