Artykuł sponsorowany

Wiosenny grill w ogrodzie - jakie meble wypoczynkowe wybrać?

Spis treści

Już niedługo rozpocznie się sezon grillowy, a wraz z nim odwiedziny i przyjmowanie gości. Dlatego warto już teraz zadbać o komfort podczas długich letnich wieczorów i spotkań z najbliższymi. Który zestaw mebli ogrodowych wybrać do małego ogrodu? Z czego powinien być wykonany solidny komplet mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe – praktyczne i przyjemne dla oka

Wiele dostępnych obecnie na rynku modeli mebli ogrodowych bazuje na wykorzystaniu polirattanu, który do złudzenia przypomina wiklinę. Mimo wyraźnego podobieństwa w wyglądzie, meble polirattanowe są dużo bardziej odporne na wilgoć i czynniki pogodowe od mebli wiklinowych, można je także dowolnie lakierować. Są również lekkie i łatwe do wyczyszczenia. Warto także poszukać mebli do ogrodu osadzonych na solidnych stalowych ramach, z siedziskami z mocnego tworzywa. To już nie ten znany wszystkim plastik, cienki i łatwo ulegający uszkodzeniom, który każdy z nas kojarzy z krzesłami ogrodowymi.

Zestaw mebli ogrodowych na balkon

Chociaż nie można rozpalić grilla na balkonie, nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść się na zewnątrz z pysznym posiłkiem czy kawą. Do pełni szczęścia brakuje wtedy tylko dedykowanego zestawu mebli tarasowych, które nie zabiorą całej dostępnej na balkonie przestrzeni. Kompaktowy zestaw zawiera np. mały kwadratowy blat 60×60 cm i dwa krzesła ogrodowe o wymiarach 50×60 cm. Taki komplet bez problemu zmieści się nawet na ciasnym balkonie. Odgrodź się zielenią roślin doniczkowych i pnączy, a uzyskasz prywatną przestrzeń do relaksu nawet w centrum miasta.

Zestawy ogrodowe stworzone dla twojego ogrodu

Jeśli nie musisz mieścić się w określonych przez budownictwo ramach, warto wybrać zestaw mebli ogrodowych o dużo większych parametrach. Szczególnie popularne stają się narożne zestawy wypoczynkowe. Szeroka i długa narożna kanapa świetnie nadaje się zarówno na popołudniową drzemkę na świeżym powietrzu, jak i na grilla dla kilkunastu osób. W zestawach tych załączone są już poduszki, stolik i dopasowane sofy. Wytrzymałość tak dużych mebli ogrodowych zapewnia aluminium albo WPC. Tanie meble ogrodowe z tworzywa niższej jakości wytrzymają może jeden lub dwa seozny, podczas gdy zestawy mebli ogrodowych z wyższej półki posłużą przez wiele lat. Narożny zestaw do ogrodu pozwoli ze smakiem urządzić obszerny taras, rustykalną altanę lub placyk przy grillu. 

Meble drewniane czy z tworzyw sztucznych? 

Przy zakupie mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo i trwałość. Upewnij się, że meble są stabilne i odporne na warunki atmosferyczne, aby mogły służyć przez wiele lat. Sprawdź również, czy nie mają ostrych krawędzi ani elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla dzieci. Odpowiednio konserwowane drewno posłuży tak samo długo, jak tworzywo sztuczne, które jednak nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność mebli, taką jak składane stoły czy fotele, które można łatwo przechowywać w okresie zimowym. Składany zestaw ogrodowy oznacza również łatwiejszy montaż i stanowi praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi czasochłonnego dopasowywania części.

Komplety ogrodowe – niezastąpione w okresie letnim

Dobrze dobrane zestawy mebli ogrodowych pozwolą ci w pełni wykorzystać ciepłe letnie miesiące. Wybór kompletu mebli ogrodowych wymaga czasu i przemyślanej decyzji, ale efekt końcowy – piękny, funkcjonalny ogród, w którym można cieszyć się letnimi dniami i wieczorami – jest bezcenny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top