Artykuł sponsorowany

Top 4 odkurzacze – przegląd modeli

Spis treści

Chcesz szybko zaprowadzić porządek w całym domu? Dobry odkurzacz to podstawa! Dzisiaj masz bardzo wiele możliwości wyboru idealnego urządzenia – i nie musi być to wcale klasyczny model przewodowy. Zobacz, czym się kierować przy zakupie urządzenia do domu i określ, czy wystarczy ci jeden sprzęt, czy dla optymalnych efektów warto zdecydować się na dwa o różnej specyfice działania.

Jaki odkurzacz kupić: automatyczny, pionowy czy klasyczny?

W ostatnich latach rynek odkurzaczy przeszedł prawdziwą rewolucję! Na rynku pojawiły się roboty sprzątające i odkurzacze bezprzewodowe, zwane pionowymi. Oba rozwiązania mocno zmieniły nawyki związane z porządkami. Odkurzania nie trzeba już planować w kalendarzu i poświęcać dłuższego czasu na dokładne pozbycie się zabrudzeń z całego mieszkania. Teraz do szybkiego zgarnięcia kurzu lub rozsypanych okruchów sięgniesz po lekki i wygodny odkurzacz pionowy. Ze względu na to, że jest przechowywany na wierzchu, najczęściej na specjalnym stojaku, jest zawsze pod ręką. Planujesz dokładne odkurzanie całego mieszkania? Może się to dziać samo, pod twoją nieobecność – potrzebny ci tylko robot automatyczny! Tego typu urządzenia stały się coraz bardziej dostępne – nie musisz wydawać kilku tysięcy, by kupić innowacyjny model. Sprzęty z niższej półki cenowej mogą pochwalić się szeregiem funkcji, które jeszcze kilka lat temu były zarezerwowane tylko dla najdroższych propozycji. Co ciekawe, możesz kupić nawet urządzenie, w którym nie musisz opróżniać zbiornika na kurz! Dzieje się to automatycznie, po powrocie odkurzacza do bazy. Tobie pozostaje tylko raz na jakiś czas wymieniać specjalne worki-wkłady.

Czy to znaczy, że dzisiaj odkurzacze klasyczne odchodzą do lamusa? Niekoniecznie. Kupujący jednak staranniej przyglądają się poszczególnym sprzętom i starają się je dobrać odpowiednio do potrzeb. Modele tradycyjne mają jedną dużą przewagę – moc ssania. Jeśli masz w domu przede wszystkim wykładziny, może być to propozycja dla ciebie!

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne odkurzacze? Przyjrzyj się:

 • czasowi pracy na pełnym ładowaniu (lub długości kabla);
 • dyskretnej pracy;
 • regulacji mocy ssania;
 • dostępnym końcówkom;
 • dodatkowym funkcjom;
 • wadze urządzenia;
 • łatwemu przechowywaniu;
 • intuicyjnemu sterowaniu;
 • atrakcyjnemu designowi.

Polecane odkurzacze – jaki sprzęt kupić?

To, na jaki model się zdecydować, zależy od twoich potrzeb, przyzwyczajeń i tego, jak dużą powierzchnię sprzątasz. Zobacz poniżej różnego rodzaju odkurzacze, które mogą przypaść ci do gustu i staną się twoim sprzymierzeńcem w trosce o ład wokół ciebie!

 • TEFAL Compact Power TW3931EA – klasyczny model za ok. 350 zł. Jeśli szukasz tego rodzaju urządzenia, to jeden z najlepiej ocenianych sprzętów! Atutem jest przede wszystkim silnik o mocy 750 W. Technologia Cyclonic sprawia, że moc ssania pozostaje na stałym poziomie nawet wtedy, gdy pojemnik na kurz już się zapełni. A jest on bardzo pojemny – ma aż 3 l! Zasięg kabla wynosi 8,8 m – nie ma konieczności częstego przepinania się między gniazdkami.
 • TEFAL X-plorer S75 RG8597WH Animal Allergy – inna propozycja tego samego producenta, tym razem za ok. 1400 zł. To robot odkurzająca-mopujący, a jego ważną zaletą jest stacja opróżniająca, dzięki której nie musisz ręcznie pozbywać się kurzu ze zbiornika. Zyskujesz w ten sposób aż 60 dni bezobsługowego odkurzania. Sprzęt jest wyposażony w dokładną nawigację laserową, by dokładnie wysprzątać cały dom. Odkurzaczem możesz sterować zdalnie dzięki aplikacji TEFAL Xplorer.
 • SAMSUNG VS20C852CTW Jet 85 Multi – świetnie oceniany odkurzacz pionowy, który na pełnym ładowaniu działa do 60 minut. Sprzęt jest lekki (1,44 kg) i wygodny w użytkowaniu. Zwróć uwagę na bogaty zestaw akcesoriów – opiekunowie zwierząt docenią zwłaszcza szczotkę Pet Tool +, która pozwala dokładnie zbierać sierść. Zbiornik na kurz ma pojemność 0,8 l.
 • DYSON V15s Detect Submarine – sprzętów tego producenta nie trzeba przedstawiać! W modelu za ok. 4000 zł wyróżnia się funkcja aktywnego mycia, dzięki której nie tylko pozbędziesz się kurzu, ale i uporczywych zabrudzeń z twardych podłóg. Producent zapewnia do 60 minut pracy na sucho i do 120 minut pracy na mokro. Docenisz też wieloetapową filtrację, która wychwytuje nawet najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Spodoba ci się wygodny ekran LCD, łatwe sterowanie i stosunkowo niska waga 2,7 kg.

Chcesz poznać więcej możliwości? Sprawdź wszystkie odkurzacze w sklepie MediaMarkt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top