Ocena:

1
(1)

Loading

Czas czytania: 3 minuty
Artykuł sponsorowany

Siatka przeciwwiatrowa – rodzaje i dobór do zastosowania

Produkt taki jaki siatka przeciwwiatrowa ma sporo różnych zastosowań. Dzięki niej można zapewnić sobie przyjemny cień, zwiększyć prywatność, a nawet ochronić hodowane zwierzęta przed silnymi podmuchami wiatru. Jak ją dobrać do konkretnego zastosowania? Na co trzeba przy tym zwrócić szczególną uwagę?

Spis treści

Siatka przeciwwiatrowa – rodzaje

Przeciwwiatrowa siatka bardzo często stosowana jest jako osłona na ażurowe ogrodzenie. Pozwala na odgrodzenie się od posesji sąsiadów i spojrzeń osób postronnych. To polecane rozwiązanie szczególnie dla domów znajdujących się przy ruchliwej ulicy. Siatka zwiększa prywatność i pozwala poczuć się swobodniej na własnym terenie. Co więcej, tego typu siatka jest stosowana także na ogrodzeniach obiektów sportowych, np. na boiskach i zewnętrznych kortach tenisowych, podnosząc komfort gry w wietrznych warunkach.

Wśród tego typu siatek są również produkty przeznaczone do ochrony roślin przed nadmiernym słońcem. Do minimum zmniejszają ryzyko poparzenia sadzonek, ograniczenia ich wzrostu, a nawet obumierania. Osłony te są przystosowane do szybkiego montażu i demontażu.

Dostępna jest również, między innymi w firmie Symar, siatka przeciwwiatrowa chroniąca drób, gołębie i inne gatunki hodowane w wolierze na ptaki. Zabezpiecza zwierzęta przed mocnymi podmuchami wiatru i chłodem. Produkt ten można wykorzystać również jako dodatkową ochronę ogrodzenia. Wówczas będzie zapobiegać przedostawaniu się na teren posesji drapieżników, np. lisów.

Siatka antywiatrowa – dobór do zastosowania

To, w jaki sposób będzie wykorzystana siatka przeciwwiatrowa, stanowi dużą podpowiedź przy doborze odpowiednich parametrów. Jest to jeden z podstawowych czynników, które trzeba uwzględnić, aby znaleźć odpowiedni model. Poniżej opisane zostały pozostałe istotne cechy.

Gęstość siatki

Od gęstości osłony zależy, w jak dużym stopniu będzie zaciemniać teren i chronić od wiatru. Najpopularniejsze warianty to:

  • 106 g/m2 – zapewnia umiarkowany stopień prywatności, pozwala widzieć, co dzieje się poza posesją. Dobry wybór także dla roślin, które nie wymagają bardzo dużego zacienienia oraz do woliery.
  • 150 g/m2 – polecany dla ochrony roślin wymagających dużego stopnia zacienienia. Tak gęsta siatka antywiatrowa lepiej maskuje posesję.
  • 160 g/m2 – gwarantuje bardzo wysoki stopień prywatności. Skutecznie chroni przed silnym wiatrem, zapewniając przy tym niewielką przejrzystość.

Im gęstsza jest siatka, tym mniej będzie przez nią widać.

Gęsta zielona siatka antywiatrowa na ogrodzeniu posesji

 

Materiał wykonania siatki

Trwałość, odporność na uszkodzenia i działanie wilgoci, a także ochrona przed promieniowaniem UV – takimi cechami wyróżnia się najlepsza siatka przeciwwiatrowa. Wymagania te spełniają produkty wykonane z polietylenu. Warto na nie postawić i to niezależnie od zastosowania osłony. Wspomniany materiał nie nasiąka wodą. Do jego zniszczenia nie przyczynia się ciągła ekspozycja na promienie słoneczne, wahania temperatury ani zmienne warunki atmosferyczne.

Kolorystyka siatki

Wielu osobom zależy na tym, aby siatka antywiatrowa była nie tylko solidna, ale też estetyczna. Na to w dużej mierze wpływa jej kolor. Zdecydowanie najczęściej wybieranym wariantem jest zieleń. Dobrze sprawdza się zarówno w przypadku osłony na ogrodzenie, jak i woliery dla ptaków. Niemniej siatka przeciwwiatrowa dla gołębi i innych gatunków może być też np. biała bądź czarna – zależnie od indywidualnych preferencji.

Jeśli szukasz skutecznej siatki antywiatrowej i nie do końca wiesz, na jaki wariant się zdecydować, warto wybór skonsultować ze specjalistami. Gdzie ich szukać? Najlepiej bezpośrednio u producentów siatek. Fachowcy przeanalizują warunki użytkowania siatki i zaproponują optymalny model, a także pomogą ustalić potrzebne wymiary.

Loading

Podobał się artykuł?

Oceń go!

Oceny 1 / 5. Vote count: 1

Oceń post jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top