Artykuł sponsorowany

Renowacja poddasza: kiedy warto zainwestować w nowe okna dachowe

Spis treści

Okna dachowe po pewnym czasie użytkowania mogą sprawiać problemy, a te starszej generacji nie spełniają zwykle obowiązujących norm np. w zakresie ochrony środowiska czy bezpieczeństwa. Podpowiadamy, kiedy wymienić okna dachowe na nowe i dlaczego w ogóle warto stare okna na poddaszu wymienić na okna połaciowe nowszej generacji.

Kiedy warto wymienić okna dachowe?

Okna dachowe produkowane przed laty nie mają tak dobrych parametrów technicznych, jak te dostępne obecnie w sprzedaży. Nie są tak szczelne, mają gorsze właściwości termoizolacyjne czy akustyczne. Wymiana okien dachowych na nowe jest więc w praktyce krokiem w kierunku poprawy warunków życia na poddaszu i zwiększenia komfortu osób przebywających w pomieszczeniach pod dachem. Starsze okna dachowe mogą być ponadto już nieszczelne, uszkodzone lub w gorszej kondycji na skutek upływu czasu, a więc ich wymiana to skuteczny sposób na uniknięcie awarii, przecieku, zawilgocenia i zagrzybienia ścian oraz kosztownego remontu np. po zalaniu poddasza bądź po pojawieniu się pleśni w okolicy okna. Jeśli więc planujesz prace remontowe na dachu, zmieniasz aranżację poddasza lub okna połaciowe zamontowane w Twoim domu mają swoje lata, koniecznie wymień je na nowe. Wymiana okien dachowych zaplanowana i przeprowadzona przy okazji innych prac remontowych realizowanych na poddaszu zawsze będzie mniej kosztowna i łatwiejsza do zrobienia niż wymiana okien na poddaszu zainicjowana w przypadkowym terminie przez usterkę okna lub nagły przeciek.

Dlaczego warto zainwestować w nowe okna na poddasze?

Nowe okna dachowe to produkty starannie przetestowane, możesz więc mieć pewność, że będą dobrze Ci służyły i pomagały utrzymywać optymalne warunki do funkcjonowania na poddaszu. Nowoczesne okna dachowe wykonuje się ponadto ze znacznie lepszych materiałów, a ich konstrukcja jest zdecydowanie bardziej zaawansowana, dzięki czemu ich żywotność jest dłuższa niż okien połaciowych wyprodukowanych kilka lat temu. Kiedy zdecydujesz się na montaż okien dachowych najnowszej generacji, możesz też liczyć na oszczędności w portfelu związane z faktem, iż nowoczesne okna dachowe skuteczniej zatrzymują ciepło w budynku. Instalując nowe okna dachowe, zapewniasz sobie większą wygodę i bezpieczeństwo, a także większą swobodę aranżacyjną – nowoczesne okna dachowe dostępne są w wielu różnych wariantach i rozmiarach, które pozwalają realizować nawet najbardziej śmiałe projekty aranżacyjne. Okna dachowe nowej generacji wyglądają i działają lepiej, są bardziej wytrzymałe od starszych modeli i są wygodniejsze w obsłudze oraz zdecydowanie bardziej wydajne energetycznie, a to doskonałe powody, by zastąpiły stare i wysłużone okna. Aktualnie też wymiana okien dachowych na nowe może być tańsza, dzięki specjalnym programom rządowym czy kredytom bankowym.

Nowoczesne okna dachowe – czym różnią się od okien starszej generacji?

Nowoczesne okna dachowe różnią się od starszych pod wieloma względami, począwszy od wyglądu, przez konstrukcję, na funkcjonalnościach skończywszy. Wyróżnione ostatnio Laurem Klienta za jakość okna dachowe RoofLITE+ to przykład tego, jak rewolucyjne zmiany dokonały się w stolarce okiennej ostatnich lat. RoofLITE+ (https://roofliteplus.pl/) to marka, która słynie z innowacyjności oraz ze świetnego wyważenia jakości i ceny, dzięki czemu okna dachowe RoofLITE+ spełniają wszystkie wyśrubowane normy techniczne, są energooszczędne, doskonale wykonane, a do tego w pełni przyjazne środowisku, łatwe w montażu i wygodne w eksploatacji i wcale nie kosztują fortuny. To okna dachowe zdecydowanie godne polecenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top