Artykuł sponsorowany

Jak wybrać odpowiednią siatkę ogrodzeniową? Najważniejsze kryteria

Spis treści
Ogrodzenie pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną na każdej posesji. Niezależnie od tego, czy planujesz wykorzystać je do otoczenia działki budowlanej, nowoczesnego domu czy obszaru rolnego, istnieje kilka kluczowych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. W tym artykule dowiesz się, jakie kryteria są najważniejsze podczas wyboru ogrodzenia, aby dopasować idealnie siatkę do posesji i swoich indywidualnych potrzeb. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Odpowiedni materiał

Siatki ogrodzeniowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, czy tworzywa sztuczne. Najpopularniejsze są jednak siatki ogrodzeniowe ocynkowane i powlekane PCV.

Siatki ocynkowane są pokrywane warstwą cynku, co sprawia, że są one odporne na korozję i działanie warunków atmosferycznych. Siatki pokryte warstwą PCV także zabezpieczają przed korozją i mają estetyczny wygląd dzięki różnym dostępnym kolorom. Dlatego, jeśli nawet po kilku sezonach z intensywnym deszczem, śniegiem i wiatrem chcesz dalej mieć piękne ogrodzenie, postaw na jedną z tych dwóch opcji.

Wysokość siatki

Wysokość siatki jest jednym podstawowych parametrów do rozważenia. Jest to szczególnie ważne w kwestii zapewniania prywatności i bezpieczeństwa.

Większość producentów oferuje siatki o wysokościach od około 100 do 200 cm. Standardowym wyborem są siatki o wysokości 150-170 cm, które doskonale nadają się do tradycyjnych ogrodzeń. Pamiętaj, aby wysokość zabezpieczenia posesji była minimalnie wyższa niż wysokość słupków. Można także podnieść siatkę o kilkanaście centymetrów poprzez zastosowanie podmurówki – dodatkowo dzięki takiemu sposobowi montażu konstrukcja będzie bardziej stabilna.

Wielkość i rodzaje oczek

Siatki ogrodzeniowe mogą mieć różne rodzaje oczek, na przykład kwadratowe, prostokątne, czy romboidalne. Różnią się także średnicą. Siatki z mniejszymi oczkami są bardziej solidne i zapewnią lepsze zabezpieczenie przed dostaniem się intruzów w postaci małych zwierząt na posesję. Dodatkowo przekłada się to na znacznie większą prywatność. Najczęściej wybierany rozmiar oczek to 60×60 milimetrów.

Grubość drutu

Jeśli zależy Ci na wytrzymałej siatce, która posłuży przez wiele lat, musisz zwrócić uwagę także na jej grubość. Im grubszy drut, tym siatka jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli ogrodzenie ma pełnić funkcję zabezpieczenia przed intruzami, zaleca się wybór produktu o większej grubości drutu.

Grubość drutu waha się od 2 do nawet 4 milimetrów. Musisz mieć jednak na uwadze, że im bardziej wytrzymała na uszkodzenia siatka, tym cena produktu będzie wyższa.

Cena siatki

Cena siatki ogrodzeniowej może znacząco się różnić w zależności od materiału, grubości druta, wielkości oczek oraz producenta. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe, aby wybrać produkt, który będzie spełniał Twoje oczekiwania zarówno pod względem jakości, jak i ceny.

Pamiętaj, aby przed zakupem zapoznać się dobrze z asortymentem, a także przeczytać opinie o danym producencie w sieci. Dzięki temu będziesz wiedział, czy zakup siatki ogrodzeniowej od tej konkretnej firmy będzie prawidłowym wyborem.

To już wszystko w tym artykule. Mam nadzieję, że teraz już wiesz, na jakie parametry siatki ogrodzeniowej powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i preferencje, aby wybrać ogrodzenie, które będzie spełniać oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Scroll to Top