Przebiśnieg - historia rośliny

Spis treści

Kiedy myślisz o kwiatach, prawdopodobnie wyobrażasz sobie, że są one czerwone, żółte lub pomarańczowe. Istnieje jednak wiele innych kolorów kwiatów, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszałeś. Niebieskie spektrum to tylko jeden z tych bardziej niecodziennych odcieni kwiatów! Niebieskie kwiaty są bardzo rzadkie w przyrodzie, ale są one również jednymi z najpiękniejszych tam. Ten artykuł pomoże Ci, jeśli chcesz wiedzieć, jakie są różne niebieskie kwiaty i gdzie możesz je zobaczyć we własnym domu lub ogrodzie.

 

Jakie są niebieskie kolory kwiatów?

 

Niebieski to odcień fioletu, który tak naprawdę jest kolorem pochodzącym od czerwonych pigmentów. Niebieski jest bardzo rzadkim kolorem w przyrodzie, więc niebieskie kwiaty są rzeczywiście wyjątkowe. Niebieskie kwiaty często pachną jak wanilia, drzewo sandałowe lub inne przyjemne zapachy. Niebieskie kwiaty są często widziane w kaktusach, które są pustynną wersją rośliny. 

Kaktusy nie są właściwie kwiatami, ale są zdolne do wytwarzania niebieskich pigmentów. Wiele kwiatów ma niebieskie odcienie, ale nie są to prawdziwie niebieskie kwiaty. Niebieskie kwiaty są również nazywane “prawdziwie niebieskimi kwiatami”.

Niebieskie kwiaty ogrodowe

Niebieski kwiat Lenu –  łac. Linum niebieski kwiat Lnu
Niebieska Orchidea (Stroczyk)–  łac. Orchidea niebieska orchidea
Niebieski Nagietek –  łac. Calendula 
Niebieska Chryzantema–  łac. Dendranthema
Niezapominajka leśna –  łac. Myosotis sylvatica niezapominajka leśna
Ułudka wiosenna –  łac. Omphalodes verna
Chaber górski–  łac. Centaurea montana
Ostróżka ogrodowa –  łac. Delphinium elatum Ostróżka wyniosła
Tojad mocny–  łac. Aconitum firmum
Przegorzan kulisty–  łac. Echinops sphaerocephalus

Przylaszczka pospolita –  łac. Hepatica nobilis niebieski kwiat Lnu

Polecamy również:

Scroll to Top
Scroll to Top